Auto Swiat Katalog Testy 98

 

Szlachetne, łagodne rysy nadwozia,  harmonijnie skomponowana bryla, elegancja  czynią Laguny atrakcyjne auto. Makijaż w po­staci listwy ochronnej wmon­towanej w zderzaki i biegną­cej przez boki auta podkreśla jego sportowe ambicje.

Laguna posiada wszystkie cechy au­ta rodzinnego. Oferuje bowiem nie tylko nienaganny szyk, wygodę, funkcjonalność i komfort jazdy. Oferuje przestronne wnętrze i spory ba­gażnik. Po złożeniu siedzeń uzyskuje się 1334  litrowa  przestrzeń bagażowa. Deska rozdzielcza zaprojektowana zostać zgodnie z zasadami ergonomii i funkcjonalności. Dźwignia zmiany biegów umieszczona jest blisko fote­la, sterowniki podnośników szyb w oparciach bocznych drzwi, przełączanie radia jest możliwe zarówno z. panelu radioodbiornika, jak i za pomo­cą dźwigni umieszczonej przy kierownicy.

Skrzynia biegów.

Silnik o mocy 115 KM pracuje cicho i jest  elastyczny. Aby wprawić go w żwawy ruch, potrze­ba ponad 3500 obr./min. co nie iest trudne, choć obja­wia się mocniejszym brzmie­niem. Dopiero powyżej 4000 obr./mm Laguna staje się nie­co hałaśliwa Na wyższych bie­gach, przy obrotach Ok. 2500-3000, Silnik wykazuje się naj­wyższa, kulturą pracy, W kon­wekcji tej zachowuje sie także skrzynia biegów. Przelaczanie biegów nie, sprawia żadnych kłopotów,   wszystkie skoki są krótkie, a odstępy wyraźne.

Układ jezdny.

 Laguna wyznacza standard w konkurenci bezpiecznego pokonywania za­krętow i precyzyjnego kierowa­nia. Do największych zalet La­guny należy bardzo dobry uklad jezdny, z niezależnym zawieszeniem kół i układem kierowniczym ze wspomaga­niem. Auto jest stabilne: ma dość dobre hamulce. Francuskie  auto zapewnia  wysoki komfort podróżowania.

Koszty

Przepustka do komfortu kosztuje spor.  Otrzymujemy za to auto eleganckie, przestronne I stosunkowo nieźle wyposażone, m.in, w ABS, poduszke powietrzną dla kierow­cy, wspomaganie układu kierowniczego, centralny zamek.